O mnie

dr n. med. Sławomir Glinkowski 

Szanowni Państwo,

     Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi, gdzie w roku 2001 ukończyłem Wydział Lekarski.
Od 2002 roku pracuję w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim – obecnie na stanowisku starszego asystenta.
W 2008 roku obroniłem pracę doktorską poświęconą chirurgii przepuklin pachwinowych, uzyskując stopień naukowy doktora nauk medycznych, nadany mi przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Specjalizację z zakresu Chirurgii Ogólnej uzyskałem w 2009 roku. Od 2005 roku aktywnie interesuję się proktologią, uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach oraz zjazdach naukowych w kraju i zagranicą, dzięki czemu stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe.
W mojej praktyce wykonuję pełną diagnostykę schorzeń proktologicznych (odbytu). Posiadam min. rektoskop, aparat USG do badań transrektalnych i przezkroczowych oraz sfinkterometr. Dobrze wyposażona sala zabiegowa umożliwia mi wykonanie szerokiego spektrum zabiegów proktologicznych.
W latach 2018 i 2019 odbyłem staże szkoleniowe w Niemczech, z zastosowania lasera diodowego Leonardo w proktologii. Obecnie wykonuję minimalnie inwazyjne, laserowe operacje w chorobie hemoroidalnej, przetokach odbytu i zatoce włosowej.

Zdobytą wiedzę i doświadczenie zarówno w chirurgii ogólnej jak i proktologii, staram się wykorzystywać w sposób taki, aby leczyć moich Pacjentów zgodnie z aktualną wiedzą medyczną.

 

  • 1995 – 2001 – studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi (dzisiejszy Uniwersytet Medyczny).
  • 2001 – uzyskanie dyplomu lekarza.
  • 2001 – 2002 – staż podyplomowy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 2 im. WAM w Łodzi.
  • 2003 – rozpoczęcie specjalizacji z zakresu Chirurgii Ogólnej w Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej USK Nr 2 im. WAM w Łodzi, pod kierunkiem dr hab. n. med. Sławomira Jabłońskiego, specjalisty chirurgii ogólnej i torakochirurgii.
  • 2008 – obrona rozprawy doktorskiej pt.” Analiza wyników leczenia przepukliny pachwinowej przy zastosowaniu metod napięciowych i beznapięciowych” na Wydziale Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Janusza Strzelczyka. Przedstawienie streszczenia rozprawy doktorskiej, w czerwcu 2008 roku, zostało nagrodzone I nagrodą na zjeździe Forum Młodych Chirurgów Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Chirurgów Polskich.
  • 2009 – ukończenie specjalizacji i uzyskanie tytułu specjalisty z zakresu Chirurgii Ogólnej.